Co to jest medycyna estetyczna?

Co to jest medycyna estetyczna?

1 views
0

Wielu osobom w dzisiejszych czasach zależy na odpowiednim dbaniu o siebie i na zwiększaniu swojej fizycznej atrakcyjności. Pomóc w tym może medycyna estetyczna, która opiera się na zabiegach o niewielkim stopniu inwazyjności.

Czym dokładnie jest medycyna estetyczna?

Jest to dział medycyny, który pomaga ludziom zdrowym w uzyskaniu wysokiej jakości życia, dzięki przeprowadzaniu działań pomagających w utrzymywaniu dobrego stanu ciała, a przede wszystkim skóry. Przeprowadzane procedury nie mają charakteru chirurgicznego i nie są wysoko inwazyjne – można je umieścić więc między kosmetologią a chirurgią plastyczną. Dzięki zabiegom estetycznym można w bezpieczny sposób zapobiegać starzeniu się organizmu – dzięki spowalnianiu odpowiadających za to procesów. Wykonywane działania mogą zaś w znaczący sposób podnieść jakość życia, ponieważ poprawiają kondycję skóry, odmładzają ją, a zarazem niwelują niewielkie defekty estetyczne, takie jak: blizny, rozstępy, czy zapadnięte policzki. Ten dział medycyny skupia swoje działania na pielęgnacji skóry – do czego wykorzystuje często zaawansowane technologie, na przykład laser. Osoba poddająca się zabiegom medycyny estetycznej ma zawsze zapewnioną opiekę zdrowotną, a do wyboru szeroki zakres usług kosmetycznych – wykonywanych przez specjalistę.

Zabiegi w medycynie estetycznej

Procedury jakim można się poddać obejmują wykorzystywanie:
– peelingów – chemicznego lub mechanicznego złuszczania naskórka,
– masażu mechanicznego – np. podciśnieniowego,
– wypełniaczy zmarszczek – czyli kwasu hialuronowego albo toksyny botulinowej (botoksu),
– lasera diodowego,
– lasera biostymulacyjnego,
– światła IPL/E-Light (na przykład do wykonania epilacji),
– kriolipolizy – niwelowania tkanki tłuszczowej dzięki niskiej temperaturze,
– lipolizy kawitacyjnej – to znaczy usuwania tkanki tłuszczowej przy pomocy fal ultradźwiękowych,
– fal radiowych, czyli radiofrekwencji mikroigłowej, frakcyjnej i kontaktowej,
– mezoterapii frakcyjnej, igłowej i radiofrekwencji mikroigłowej.

Medycynę estetyczną wykorzystywać mogą osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami, takimi jak np. posiadanie: wiotkiej skóry, wielu zmarszczek mimicznych i bruzd, przebarwień oraz blizn potrądzikowych i pooperacyjnych. Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc również z rozstępami, rozszerzonymi naczynkami, a także z
rumieniem i trądzikiem młodzieńczy oraz różowatym. Są to także zabiegi dostępne dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu oraz dokonać trwałego usunięcia owłosienia, czy też wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Medycyna estetyczna pomaga w utrzymywaniu lub odzyskiwaniu atrakcyjności fizycznej, co bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz samoocenę.

Źródło: http://salonkosmetyczny.co.pl/