Dlaczego stomatolog powinien systematycznie sprawdzać nasze zęby?

Dlaczego stomatolog powinien systematycznie sprawdzać nasze zęby?

1 views
0

Czy wiesz, ze samo mycie zębów nie wystarczy, aby uchronić się przed chorobami zębów? Bardzo ważne jest także, aby stomatolog systematycznie sprawdzał…

Często unikamy wizyt w gabinecie stomatologicznym, ponieważ drzemie w nas niewyjaśniony strach przed leczeniem zębów. Jest to psory błąd. Dlaczego tak ważne jest, by stomatolog systematycznie kontrolował stan naszych zębów?

 

Jak w przypadku zdrowia całego organizmu, lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Poza systematyczną higieną jamy ustnej, nic lepiej nie uchroni naszych zębów przed chorobami, niż wizyty kontrolne u stomatologa. Czasem, gdy choroba zębów jest już poważnie rozwinięta, nie mamy szans na to, aby ząb został wyleczony. Jednak jeśli stomatolog odpowiednio wcześnie zauważy, że z naszym zębem jest coś nie tak, z pewnością go wyleczy.

 

Stany zapalne

 

Innym powodem, dla którego wizyty u stomatologa w celu kontroli są tak ważne jest to, że choroba jednego zęba może spowodować problemy z innymi zębami, a także wywołać infekcje i stany zapalne w całej jamie ustnej. Jednak to nie wszystko. Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że nieleczone próchnica, może powodować problemu z sercem!

Czasami nie mamy świadomości, że jakaś infekcja rozwija się w naszej jamie ustnej, ponieważ na samym początku nic nas nie boli. Gdy już zacznie boleć i zdecydujemy się iść do lekarza, okazuje się, że leczenie jest dużo bardziej skomplikowane, niż gdybyśmy rozpoczęli je w początkowym stadium choroby.

Dlatego pamiętaj nie tylko o higienie jamy ustnej, ale także o systematycznych wizytach kontrolnych. Stomatolog Katowice – zapraszamy na wizytę!