Licówki – skuteczny sposób na proste i białe zęby!

Licówki – skuteczny sposób na proste i białe zęby!

1 views
0

Marzysz o pięknych, białych zębach, dlatego chcesz poprawić ich wygląd? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą licówki. Katowice i okoliczne miasta – tam…

Piękny, lśniący uśmiech to podstawa dobrej prezencji, a zadbane zęby procentują także w przyszłości. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy samo regularne dbanie o uzębienie nie wystarcza. W wyniku całkiem błahych wypadków może dojść do uszkodzenia, na bardziej wrażliwej płytce tworzą się przebarwienia, pomimo stosowania specjalistycznych środków, lub zęby nie mają naturalnie idealnego kształtu. Z pomocą przychodzą licówki.

Licówki – co to takiego?

Licówka to, najprościej rzecz ujmując, cieniutka płytka ceramiczna, porcelanowa albo kompozytowa, którą nakłada się na zęby pacjenta. Sam zabieg jest dosyć prosty, choć czasochłonny. Zęby są szlifowane ze względu na dodatkową objętość, jaka pojawi się wraz z płytkami, a licówki przykleja się specjalnym klejem. Przy niewielkich niedoskonałościach wynikających z krzywizny, nałożenie licówek pozwala uniknąć żmudnego procesu leczenia. Dobrze wykonany zabieg zamaskuje drobne ubytki, przedłuży krótsze zęby oraz wyrówna ich linię, jeśli któryś jest nieznacznie cofnięty, jak również zniweluje przerwy między nimi. Są też rozwiązaniem na ubytki powstałe w wyniku zgrzytania zębów.

Licówki sprawdzają się także przy zębach bardzo podatnych na przebarwienia, na które nie zadziałało tradycyjne wybielanie. Założenie płytki to gwarancja ochrony przed czynnikami odbarwiającymi szkliwo, a także zakrycia nawet takich defektów jak te wynikające z martwicy lub przyjmowanych leków. Przy uszkodzeniach takich jak złamanie zęba licówki pomogą, o ile nie została zniszczona korona.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Warto pamiętać, że niestety nie każdy może zdecydować się na założenie licówek. Przeciwwskazaniem może być zbyt duża wada zgryzu, wymagająca leczenia ortodontycznego, szkodliwe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy ołówka, ponieważ mogą wpływać na trwałość płytek, niewystarczająca higiena jamy ustnej oraz silne i nieleczone zgrzytanie lub zaciskanie zębów podczas snu. Oczywiście założenie licówek jest niemożliwe przy znacznych brakach w uzębieniu, utrudnieniem mogą być również bardzo niewielkie zęby.

 

Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich zębów i cieszyć się pięknym, białym uśmiechem rozważ to rozwiązanie. Licówki Katowice – z pewnością będziesz zadowolony!