Masaż całościowy – jak się przygotować do tego zabiegu?

Masaż całościowy – jak się przygotować do tego zabiegu?

1 views
0

„Masaż całościowy jak się przygotować” – ta fraza bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach internetowych ludzi, którzy pierwszy raz wybierają się do masażysty lub fizjoterapeuty. Chyba nie jest to dla nikogo zaskoczeniem. W końcu my – Polacy – bardzo rzadko korzystamy z usług fizjoterapeutów i masażystów. Wprawdzie robimy to już coraz częściej jednak nadal jest to uważane za luksus, z którego korzystają nieliczni. Niestety. Dlaczego?

 

Zalety masażu, które musisz poznać

 

Masaż to wspaniała okazja do zrelaksowania się i podreperowania swojego zdrowia. Dzięki regularnym masażom nasze mięśnie są bardziej rozluźnione, odczuwamy mniejszy ból, a czasem nawet wcale go nie odczuwamy. Na dodatek mamy chwilę dla siebie, dzięki czemu możemy oderwać myśli od stresującej rzeczywistości.

 

Jednak dlatego, że rzadko korzystamy z takich udogodnień, nie do końca wiemy, jak się zachować. Czy na masaż potrzebna nam własna bielizna, czy masaż wykonywany jest w ogóle w bieliźnie. Pojawiają się pytania na temat rzeczy, które musimy ze sobą posiadać na masaż oraz samego przebiegu i tego, jak możemy się dobrze do niego przygotować.

 

Masaż całościowy – jak się przygotować?

 

Tutaj odpowiemy, co możecie zrobić jeszcze w domu przed masażem. Na pewno warto wziąć prysznic bezpośrednio przed udaniem się na masaż. Jest to najczęściej pierwsza odpowiedź, jaka wyskakuje nam po wpisaniu w stronę internetową frazy: masaż całościowy jak się przygotować. Jest to bardzo ważny czynnik! Dzięki temu, że będziecie wykąpani, masaż będzie komfortowy dla Was jak i dla osoby wykonującej go. Jeśli chcecie usunąć zarost z którejś części ciała najlepiej zróbcie to dzień przed masażem. Nie bezpośrednio przed, ponieważ skóra może być zbyt podrażniona, przez co masaż będzie nieprzyjemny.

 

Warto jeszcze w domu spakować do torby na masaż gumkę do włosów. Przyda się ona podczas masażu szyi i karku. Dzięki niej włosy nie będą przeszkadzały masażyście. Ubierzcie na siebie czyste i pachnące ubranie. Najlepiej, aby było ono luźne, żeby łatwo i szybko można było się rozebrać i z powrotem w nie ubrać. Dużym ułatwieniem dla masażysty będzie również brak makijażu. Jeśli ma odbyć się masaż twarzy jest to konieczne, jeśli nie, też warto na twarzy pozostawić jedynie krem nawilżający, aby na łóżku do masażu nie odbić całego makijażu. Jeśli obawiacie się, że możecie mieć jakiekolwiek przeciwwskazania do masażu warto skonsultować się z lekarzem i masażystą, który będzie wykonywał masaż.

 

Nie trzeba brać ze sobą ręcznika czy klapek, a nawet bielizny na zmianę. Jeśli w salonie obowiązuje zmiana bielizny na masaż, masażysta poda Ci ją bezpośrednio przed nim. Jest to jednorazowa bielizna, dzięki której Twoja nie pobrudzi się od oliwki.

 

Czekam na masaż już w poczekalni, co mam zrobić?

 

Na pewno warto być parę minut szybciej, żeby niepotrzebnie nie denerwować się w związku z ewentualnym opóźnieniem. Warto przed samym masażem skorzystać z toalety, tak aby nie musieć tego robić podczas masażu. Przed masażem otrzymacie również listę przeciwwskazań i zgodę na wykonywany zabieg. Warto dokładnie zapoznać się z tymi informacjami.

 

Już znacie odpowiedź na pytanie: „masaż całościowy jak się przygotować”, dlatego teraz wystarczy zapisać się do masażysty!