Mebelki do pokoju malucha

Mebelki do pokoju malucha

15 views
0

Jak pokolorować dziecięcy świat? Każdy rodzic o tym marzy, pragnąc, żeby jego dziecko dorastało w bajkowej krainie. W dosłownym sensie można to zrobić poprzez wyczarowanie pięknego pokoiku dla malucha. Kilkumiesięczne dziecko doceni nasze starania. Nie mówiąc już o dwulatku, który nazywa rzeczy i cieszy się nimi na swój niepowtarzalny sposób. Z kolei trzyletnie dziecko to mały esteta i znawca, które wie, czego chce: księżniczek lub smoków na łóżku, szafki w serduszka lub dywanu w autka.

Do koloru, do wyboru

Trzyletnie dziecko może mieć jeszcze kłopot z nazwaniem wszystkich kolorów. Ale taka malutka osoba dobrze wie, czego chce. Szafy udekorowanej misiami czy kanapy ze wzorem w kaczuszki. Łóżko dziecięce samochód albo łóżko z niedźwiadkami – takie meble naprawdę mogą odmienić świat dziecka w uroczy sposób.

Kolorowe meble tworzą pozytywny nastrój. Sprawiają, że maluch na dobre się rozgości w swoim pokoiku. Może nawet prześpi całą noc w swoim łóżeczku zamiast dreptać każdego rana do sypialni rodziców. Dobrym rozwiązaniem jest też łóżko z szufladą dla dziecka.

Do posiedzenia, do pobawienia się z mamą lub z tatą

Żeby w pokoju dziecięcym panował dobry nastrój, a świetny humor dopisywał wszystkim domownikom łącznie z rodzicami, warto jest także w dowolnym zakamarku umieścić uroczy fotelik dla dziecka. Maluch szybko doceni, że ma swój uroczy mebel, na którym zawsze może usiąść i pooglądać książeczki lub posłuchać muzyki. Sprawi mu to wyjątkową przyjemność, gdyż będzie się wiązało z naśladowaniem zachowania rodziców, którzy też mają swoje fotele do relaksu.

Dekoracje własnej roboty

Żeby w pokoju malucha było naprawdę kolorowo i miło, warto popracować nad tym razem z dzieckiem. Przecież dwulatek może już sam wybrać naklejki do udekorowania mebli czy ścian i samodzielnie je też przykleić. Jeszcze lepiej, gdy ozdoby zrobimy razem z dzieckiem.