Operacje plastyczne po 60tce

Operacje plastyczne po 60tce

1 views
0

Mimo nawet najlepszej pielęgnacji, ludzki organizm skonstruowany jest tak, że wraz z upływem lat skóra przestaje wyglądać tak korzystnie jak kiedyś. Nic w tym dziwnego, ale zawsze – szczególnie w kobietach – tkwi ochota na to, by wyglądać najlepiej jak to tylko możliwe. Poprawia to bowiem komfort życia i ogólne samopoczucie. Na szczęście obecnie medycyna i chirurgia potrafią sobie z tym poradzić.

Chirurgia estetyczna po 60tce

Każda z pań powinna czuć się atrakcyjna w każdym wieku. Stąd też jeśli może, powinna wykorzystywać okazję jaką jest poprawa kondycji skóry i ciała przy pomocy profesjonalnych i bezpiecznych zabiegów. Aktywny tryb życia zachęca zaś do tego, by wygląd był tożsamy z samopoczuciem. Warto tutaj nadmienić, że także w Internecie można znaleźć miejsca, które wspierają aktywność po 60tce, opisując różnorakie sposoby na poprawę zdrowia, urody, ale też zapewniające porady dotyczące mody, stylu życia i wprowadzania w swoim życiu nowych i ciekawych zmian. Taką stroną jest na pewno www.kobietapo60.pl. Zawarte na stronie informacje pokazują, że z łatwością da się żyć zupełnie inaczej, niż wskazywałaby na to metryka. To właśnie tutaj z pomocą może przyjść chirurgia estetyczna, która obecnie pozwala na otrzymywanie naturalnych efektów zabiegów, które pozwolą na wyraźne odmłodzenie, a więc na ogólne dobre samopoczucie i postrzeganie samej siebie.

Jakie operacje plastyczne po 60tce są najpowszechniejsze?

Takie operacje są przeprowadzane przy użyciu najnowszych technologii, wykorzystując nieustanny postęp naukowy w dziedzinie odmładzania. Najczęściej panie po 60tce decydują się na:

– Lifting twarzy. Jest on wskazany przy wiotkości twarzy i występowaniu głębokich zmarszczek. Ma na celi odmłodzenie twarzy, dzięki zwiększeniu jej napięcia. Niekiedy lifting łączy się z wykonaniem plastyki mięśni szyi i odessaniem z tkanki tłuszczowej (z podbródka i/lub policzków). Operacja polega na tym, że w zaplanowanych miejscach przecina się skórę, delikatnie odpreparowuje ją od podłoża, a następnie podnosi ku górze i do boku. Na koniec (pod odpowiednim napięciem) przyszywa się ją w nowym położeniu. Blizny występują w miejscach ukrytych (we włosach albo w fałdach małżowiny usznej).

– Plastykę powiek. Jest to zabieg dla pań z nadmiarem tkanek miękkich powiek dolnych (tzw. worków pod oczami) albo powiek górnych. Plastyka ma na celu korekcję wyglądu – odmłodzenie twarzy, nadanie jej lekkości oraz „otwarcie” oczu. Operacja polega na wycięciu z zaplanowanych miejsc skóry wraz z mięśniem okrężnym i usunięcie nadmiar u poduszeczek tłuszczowych. Powstałe ranki zamyka się i zakłada nie opatrunek uciskowy (zazwyczaj na 24 h).

Dla kobiet, które boją się zabiegów inwazyjnych, rozwiązaniem stać się mogą zabiegi nieinwazyjne, to znaczy: niechirurgiczny sposób na opadające powieki, użycie nici liftingujących czy zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach na twarz. Trzeba pamiętać, że czas po 60tym roku życia może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów, a zadbana i dobrze wyglądająca kobieta zawsze będzie mieć więcej ochoty na najróżniejsze aktywności.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł zapraszamy na stronę  https://www.kobietapo60.pl/