Srebrna biżuteria czy złota- co wybrać?

Srebrna biżuteria czy złota- co wybrać?

1 views
0

Każda stylizacja, niezależnie od tego czy jest to codzienny strój do pracy, na spotkanie ze znajomymi czy też kreacja n

Kolczyki, łańcuszki, korale, bransoletki czy różnego rodzaju broszki dodają szyku i charakteru naszym ubraniom

Do wyboru mamy szlachetną biżuterię ze złota czy srebra często uzupełnioną także o drogocenne kamienie. Jednak bardzo dużą popularnością cieszy się również dużo bardziej kolorowa i wyrazista biżuteria sztuczna, często też z pozłacanymi lub posrebrzanymi elementami. To jakie dodatki wybieramy zależy nie tylko od przeznaczenia naszego stroju, ale przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań.

Pomimo, że to złoto jest bardziej wartościowe, większość pań deklaruje, że bliższa im jest biżuteria ze srebra

Jeśli decydują się na złoto, to zazwyczaj w postaci bardzo delikatnych łańcuszków czy malutkich kolczyków. Wyjątkiem jest oczywiście obrączka. Większą, bardziej wyrazistą biżuterię ze złota panie zostawiają sobie na większe wyjścia. Czy słusznie? Skąd wynikają takie preferencje? Może chodzi o to, że biżuteria srebrna jest bardziej uniwersalna, pasuje do większości kolorów i ubrań niezależnie od stylu. Zazwyczaj wygląda też bardziej subtelnie.

Wybierając odpowiednie dodatki warto wziąć pod uwagę nasz typ urody. Panie o typie wiosny i jesieni, czyli posiadające ciepłą karnację oraz złociste refleksy we włosach będą bardzo ładnie wyglądały w złocie. Jeśli masz właśnie taki typ urody, nie bój się złota, doda ono blasku cerze i idealnie podkreśli oczy. Natomiast srebrna biżuteria dla kobiety o chłodnym typie będzie strzałem w dziesiątkę. Blade zimy o czarnych włosach, czy platynowe blondynki w typie lata faktycznie mogą nieco tracić w zbyt rzucających się w oczy złotych dodatkach. Srebro podkreśli ich naturalne chłodne barwy jak np. niebieskie czy szare oczy.
Oczywiście jest to tylko podpowiedź, każda kobieta sama doskonale wie w czym czuje się najlepiej, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Kobiety kochają biżuterię i każda na pewno ma w swojej kolekcji zarówno srebrne jak i złote błyskotki. Warto nosić je na co dzień, aby zawsze czuć się wyjątkowo.