Wampirzy lifting, czyli sposób na piękno

Wampirzy lifting, czyli sposób na piękno

1 views
0

Pojawienie się zmarszczek to jeden z największych koszmarów wielu kobiet. Kosmetologia i medycyna estetyczna proponują wiele rozwiązań tego problemu. Kobietom, które obawiają się wypełniania zmarszczek np. botoksem, coraz częściej oferuje się wampirzy lifting, czyli zabieg osoczem bogatopłytkowym. Na czym on polega i czy jest bezpieczny?

Czym jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting (zobacz szczegóły na http://neobeauty.pl/zabiegi/mezoterapia-skory/ ) jest zabiegiem niechirurgicznym, polegającym na wstrzykiwaniu pacjentce jej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, które wypełnia zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe natomiast to preparat, który pozyskuje się z krwi pacjentki, odwirowywanej w wirówce laboratoryjnej. Uzyskany w ten sposób preparat jest bogaty w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych tkanek. Ponadto poprawiają one elastyczność i jędrność skóry.

Oczywistym jest, że im lepsza jakość naszego życia, tym lepsza jakość krwi. Decydując się na zabieg osoczem bogatopłytkowym, warto zrezygnować z wszelkich używek na dwa tygodnie przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Dobrze jest także zmienić dietę na nieco zdrowszą i wypijać codziennie 1,5 l wody. Efekty zabiegu będą wtedy o wiele bardziej spektakularne.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – dla kogo?

Wampirzy lifting poleca się wszystkim, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. Świetnie sprawdzi się również u alergików, ponieważ preparat krwiopochodny jest biologicznie obojętny, a więc i całkowicie bezpieczny. Jest alternatywą także dla kobiet, które obawiają się powikłań i nienaturalnego wyglądu po botoksie oraz tych, które nie mogą lub zwyczajnie nie chcą poddawać się operacjom plastycznym.

Jak każdy zabieg, również mezoterapia osoczem ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe oraz choroby krwi i przyjmowanie antykoagulantów. Nie należy także łączyć osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym, ponieważ może doprowadzić to do rozwinięcia się chorób autoimmunologicznych, a nawet zatorów. Zobacz pełną ofertę kliniki medycyny estetycznej Neo Beauty http://neobeauty.pl/ .

Na czym polega zabieg?

Po pobraniu od pacjentki do 30 ml krwi i jej odwirowaniu, lekarz przystępuje do nakłuwania skóry cieniutką igłą. Należy zrobić to jak najszybciej, póki osocze wciąż jest aktywne. Niektórzy lekarze dodają do preparatu chlorek wapnia, który ma na celu aktywację płytek. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ płytki przy kontakcie z komórkami skóry właściwej i kolagenem same stają się aktywne. Skórę nakłuwa się w odstępach około 1 cm. Nie jest to zabieg przyjemny, jednak (w zależności od powierzchni ciała) nie trwa on długo. Mezoterapia osoczem wykonywana jest na czole, policzkach, fałdach nosowo-wargowych, szyi, dekolcie, dłoniach i okolicach oczu. Po zabiegu skóra jest elastyczna i jędrna, a jej ukrwienie widocznie się poprawia. Ponadto wygładzają się zmarszczki. Wampirzy lifting jest także stosowany w celu przyśpieszenia gojenia się ran po zabiegach medycyny estetycznej. Co ciekawe, osocze bogatopłytkowe wykorzystywane było również w ortopedii i chirurgii. Jest to naturalny, bezpieczny zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści.