Zabiegi medycyny estetycznej w zasięgu ręki!

Zabiegi medycyny estetycznej w zasięgu ręki!

1 views
0

Poprawianie swojej urody nie jest dzisiaj niczym wstydliwym czy problematycznym – duża ilość gabinetów medycyny estetycznej sprawia, że walka ze zmarszczkami jeszcze nigdy nie była tak prosta! Decydując się na wygładzenie zmarszczek musimy zdać sobie sprawę, że kluczowe będzie wybranie odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej. Co musimy o nich wiedzieć?

 

Popraw swoją urodę w krótkim czasie

Zdecydowana większość gabinetów medycyny estetycznej proponuje podstawowe zabiegi, takie jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową. Popularny botoks wykazuje określone działanie lecznicze i w medycynie estetycznej wykorzystywany jest przede wszystkim do walki ze zmarszczkami mimicznymi, leczeniu kurczu twarzy i powiek, a nawet podczas leczenia nadmiernej potliwości.

 

Czym jest toksyna botulinowa?

Mimo, iż toksyna botulinowa brzmi dość niejasno, nie należy się jej bać, jeśli chodzi o zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Na użytek medyczny toksyna botulinowa jest produkowana z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczana i pakowana próżniowo w ściśle określonych dawkach. Stosuje się jej niewielkie, dokładnie odmierzone dla danego pacjenta ilości, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Aby dowieść, że leczenie botoksem jest skuteczne, należy podkreślić, iż toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie, które poza zabiegami wykonywanymi w obrębie twarzy, obejmują również stany chorobowe, które charakteryzują się nadmiernym, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, ale także jako środek przeciwzmarszczkowy, który podaje się podskórnie w ściśle określone miejsce. Szczegółowe informacje o zabiegach znajdziemy na stronie filine.pl.

 

Jak stosowana jest toksyna botulinowa?

W medycynie estetycznej toksyna botulinowa (zwana botoksem), wprowadzana jest przez lekarza na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Zabieg trwa do 20 minut i nie jest bolesny (można wykorzystać znieczulenie miejscowe), a pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach. By efekt się utrzymał, wskazane jest ponowienie zabiegu po ok. 6 miesiącach od wykonania zabiegu.