Życie od nowa – wygrać z uzależnieniem

Życie od nowa – wygrać z uzależnieniem

2 views
0

Wiele osób żyje w poczuciu nieuchronnej klęski, wszechogarniającej i egzystencjalnej, nie do ogarnięcia rozumem i nie do opanowania. Trudno o takim odczuciu mówić, także z najbliższymi. A może właśnie z nimi najtrudniej się rozmawia, bo bliscy znajdują się wewnątrz problematycznej sytuacji. Oni też cierpią i często nie maja już siły, żeby walczyć z naszymi słabościami i uzależnieniami. Oni też potrzebują pomocy. To trudne – być razem a zarazem nie móc sobie nawzajem pomóc. Co robić, kiedy ogarnia nas czarna rozpacz? Czy jest wyjście z sytuacji uzależnienia?

Jak znaleźć wyjście z sytuacji uzależnienia?

Kiedy cały świat się wali. Kiedy najbliżsi nie są w stanie nam pomóc. Kiedy nie mamy przy sobie już nikogo, bo nikt nie dał rady wytrzymać wybuchów gniewu, złych nastrojów, obrażania. Wtedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, która oferują ośrodki uzależnień. Jednym z nich jest Przyjazna Klinika Uzależnień Stare Juchy.

Konkretna pomoc

Czym zajmują się w Specjalistycznym Ośrodku Terapeutycznym w Starych Juchach i w czym konkretnie pomagają? W Przyjaznej Klinice Uzależnień prowadzą:

  • leczenie alkoholizmu,
  • leczenie hazardu,
  • detoksykację.

W Starych Juchach proponują indywidualnie rozplanowaną terapię, całodobowy nadzór pacjentów, pomoc w odtruciu organizmu (w przypadku zespołu abstynencyjnego), terapię grupową i indywidualną, motywowanie do autorefleksji i pracy nad sobą, indywidualną opiekę terapeutów.

Złapać dystans w nowym miejscu

Żeby zacząć wszystko od nowa i pokonać uzależnienie, istotne jest konkretne wsparcie ludzi, którzy naprawdę wiedzą, co robią. Liczy się też otoczenie i po prostu zmiana przestrzeni. Nowe miejsce to nowe konteksty i nowe sytuacje, które umożliwiają złapanie dystansu. Niekiedy oderwanie się od rutyny dnia codziennego już samo w sobie dużo daje. Do tego dochodzą rozmowy z terapeutami, które pomogły wielu osobom wyjść z uzależnień. Żeby zacząć życie od nowa, potrzebne są nowe konteksty. Bezpieczne i skuteczne. Mądrzy ludzie i przyjazne miejsce gwarantujące spokój i wyciszenie.

Klinika Uzależnień w Starych Juchach łączy dwa powyższe aspekty. Pomoc profesjonalistów i wspaniałe otoczenie mazurskich jezior i lasów. W takim zakątku, oddalonym od hałaśliwego świata, jest szansa na to, że oprócz spokoju rozumianego dosłownie znajdziemy też spokój duchowy. Ogarnie nas wyciszenie, na które tak długo czekaliśmy.