Życie z alergią nie musi być udręką!

Życie z alergią nie musi być udręką!

1 views
0

Osoby dotknięte chorobami skórnymi nieustannie muszą walczyć z przykrymi dolegliwościami, które uprzykrzają codzienne życie. Zaczerwienienia, łuszczący się naskórek i pęcherze nie tylko powodują uciążliwe pieczenie czy swędzenie, ale również nieestetycznie wyglądają, co przeważnie jest źródłem dużego dyskomfortu. Jak walczyć z uczuleniem na nikiel – jedną z  najpopularniejszych alergii kontaktowych? Sprawdź!

Ochrona przed alergią niklową – postaw barierę

Niestety, do tej pory nie udało się opracować skutecznej kuracji, która całkowicie wyeliminowałaby alergię z naszego życia. Ochrona przed alergią niklową sprowadza się głównie do walki z objawami, nie przyczyną uczulenia. Dzięki zachowaniu środków ostrożności i stosowaniu specjalistycznych preparatów, możemy doprowadzić do remisji (czyli uśpienia) choroby. Pierwszym krokiem do pozbycia się dyskomfortu jest redukcja do minimum kontaktu skóry z alergenem. Warto pozbyć się z domu wszelkich tanich błyskotek (noszenie niecertyfikowanej biżuterii jest jedną z najczęstszych przyczyn zachorowania na alergię niklową), wymienić sztućce na modele oznaczone symbolem 18/0, pokryć guziki spodni warstwą bezbarwnego lakieru, wykonywać prace domowe w kuchni w gumowych rękawiczkach.

Ze względu na duże rozpowszechnienie niklu w naszym najbliższym otoczeniu, całkowite pozbycie alergenu z naszego życia jest niemożliwe. Aby zwyczajne czynności, takie jak zakupy w sklepie czy zapięcie kurtki nie skutkowały pojawieniem się nieestetycznych plam, konieczne jest stosowanie specjalistycznych preparatów barierowych. Przełomem w walce z objawami alergii niklowej są nowoczesne kosmeceutyki dostępne na stronie alergiananikiel.pl. Preparaty o bogatym składzie zawierają substancje bioaktywne tworzące na skórze barierę ochronną, przez którą nie przenikają jony niklu.