Czy hotele dla zwierząt to dobry pomysł? Czy warto w nich zostawić zwierzaka na czas urlopu?

Czy hotele dla zwierząt to dobry pomysł? Czy warto w nich zostawić zwierzaka na czas urlopu?

0

Z roku na rok w Polsce powstaje coraz więcej hoteli dla zwierząt, najczęściej są te hotele dla psów oraz kotów. Nie powinno to dziwić, ponieważ każdy z nas zasługuje na chwilę wypoczynku, a nie w każde miejsce możemy bez problemu udać się z pupilem, szczególnie jeśli planujemy wakacje za granicą. Podróż samolotem jest bowiem dużo bardziej zobowiązująca i istnieje sporo ograniczeń z nią związanych. Czy pozostawienie pupila na czas urlopu w hotelu jest dobrym pomysłem?

Zwierzę to odpowiedzialność – co zrobić z pupilem w czasie urlopu?

 

Nie da się ukryć, że posiadanie zwierzęcia to wielka odpowiedzialność, która łączy się z silnym przywiązaniem do pupila. W związku z tym chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki i bezstresowy czas, a nie da się ukryć, że rozłąka zawsze łączy się z ciężkim czasem, zarówno dla właściciela, jak i kota czy psa. Z tego powodu pozostawienie zwierzęcia w hotelu budzi sprzeczne opinie. Jednak osoby, które już z nich korzystały, wypowiadają się o tym rozwiązaniu bardzo pozytywnie. Takie hotele mieszczą się w przestronnych domach jednorodzinnych z ogrodami. Zwierzaki mają więc tam zapewnioną dużą przestrzeń, która pozwala im na swobodną zabawę.

 

Warto oczywiście wybierając hotel, zrobić rozeznanie i poczytać wszystkie opinie, które pojawią się na jego temat. Większość z hoteli pozwala na dni próbne i pomaga w procesie aklimatyzacji, co jest niezwykle przydatne. Ważne, aby na czas pobytu nasz kot czy pies, był traktowany w nim jak domownik i czuł się bezpiecznie, a także miał zapewnione przebywanie na świeżym powietrzu, spacery i wszelkie inne dogodności, dzięki którym i my będziemy spokojniejsi, zostawiając swojego pupila. Właściciele zwierząt, którzy korzystali już z hoteli, cenią sobie również fakt, że ich pupile poznają tam inne zwierzaki. Dzięki temu mają zapewnione towarzystwo, nie czują się samotnie i świetnie się bawią.

 

Zanim zostawimy naszego czworonoga, musimy też w hotelu przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, odrobaczeniu oraz poinformować o stanie zdrowia pupila. Jeżeli choruje na jakąś przewlekłą chorobę, trzeba koniecznie o tym powiedzieć właścicielom hotelu. Oczywiście, jeśli choroba nie jest zaraźliwa, pupila można spokojnie zostawić na czas urlopu. Warto więc zarówno przed wakacjami, jak i po odebraniu psa lub kota z hotelu, udać się do klinika weterynaryjna Toruń, w celu zwykłej kontroli i upewnienia się, że nasz futrzany przyjaciel, jest na pewno zdrowy i w dobrej formie. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie korzystać z wakacji, a i nasz pupil będzie czuł się zaopiekowany. Warto też zostawić w hotelu karmę, którą spożywa nasz pupil, aby nie przechodził zmiany jedzenia, przez którą mieć później jakieś komplikacje.