Filtr wody do ekspresów do kawy KENWOOD

Filtr wody do ekspresów do kawy KENWOOD

0

Filtrowanie wody kranowej wykorzystując ją do ekspresu do kawy jest bardzo słuszną praktyką, z którą zgadzają się wszyscy bariści. Jednak najczęściej stosuje się filtr wody do ekspresu do kawy, który jest już wbudowany we wnętrzu ekspresu. Z takim podejściem woda, która trafia do wnętrza ekspresu, a następnie przechodzi przez sprasowane ziarna jest idealnie czysta. Dzięki temu produkowana kawa jest aromatyczna i smaczna. Filtr wody do ekspresów do kawy Kenwood jest bardzo uniwersalnym i cenionym wyborem polecanym przez wielu baristów. Dlaczego dokładnie warto w niego zainwestować?

 

Filtrowanie wody do ekspresu do kawy – korzyści

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele korzyści daje każdemu użytkownikowi filtrowanie wody kranowej w przypadku korzystania z ekspresu do kawy. To bardzo sprawdzona praktyka, która poprawia jakość wody przekładając ją na smak kawy. Niestety z rur wodociągowych podczas ich czyszczenia bardzo często do wody dostaje się chlor. Jest to negatywne zjawisko, które można nawet wyczuć! Chlor ma specyficzny zapach i wprawione zmysły wielu osób są w stanie dostrzec jego obecność w wodzie kranowej. Przekładając to na wyprodukowanie kawy z takiej nieprzefiltrowanej wody wiele osób może mieć pewność, że nie wyjdzie ona jako aromatyczna i smaczna kawa jak z kafejek czy kawiarni.

 

Użycie filtrów takich jak filtr wody do ekspresów do kawy Kenwood sprawia, że chlor wraz z innymi zanieczyszczeniami jak pestycydy metale ciężkie czy herbicydy zamykane są we wnętrzu filtra – a dokładnie we wnętrzu węgla aktywnego. Jest to absorbent mający możliwość do pochłaniania takich zanieczyszczeń i zamykania ich w swojej strukturze. Niestety nie da się wymienić wewnętrznego wkładu. Po wyczerpaniu się możliwości chłonnych absorbenta filtr powinien zostać wymieniony na nowy.

 

Wymiana filtra na nowy – kiedy?

 

Wymiana filtra na nowy jest konieczna z reguły po wyprodukowaniu około 250 filiżanek kawy – wtedy filtr się zużywa i powinien zostać zastąpiony nowym. W przypadku średniej częstotliwości użytkowania będzie to około 3 miesięcy korzystania z jednego filtra.