Funkcjonalne stoły w mieszkaniach – jaki model wybrać?

Funkcjonalne stoły w mieszkaniach – jaki model wybrać?

0

Stół jest elementem niezbędnym w mieszkaniach i w domach – najczęściej wykorzystujemy ten element w salonach, jadalniach, ale też w obszernych kuchniach. Duże stoły pozwalają na wygodne podawanie posiłków, mniejsze stoliki kawowe są towarzyszami chwil relaksu w gronie bliskich czy rodziny.

Stół ze szkła – czy to odpowiedni mebel do domu?

Szkło hartowane to materiał chętnie wykorzystywany w dekorowaniu przestrzeni mieszkalnych. Jest trwałe, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stół ze szkła to jedna z propozycji najlepszych designerów. Eleganckie szklane stoły to zarówno propozycje do jadalni, jak i salonów. Stoły szklane doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje – są optycznie lekkie, chociaż oparte na stabilnych stelażach, najczęściej wykonanych z aluminium. Atutem stołów szklanych jest bez wątpienia fakt, że doskonale sprawdzają się one w mniejszych pomieszczeniach. Przezroczysty blat sprawia, że wnętrze jest odciążone wizualnie, co znacząco wpływa na estetykę przestrzeni.

Klasyczne stoły drewniane w nowoczesnej odsłonie

Nie ma wątpliwości, że lite drewno jest materiałem niezwykle cenionym w stolarstwie. Stoły drewniane były i są jednymi z najchętniej kupowanych produktów do aranżacji mieszkań i domów. Dzisiaj stoły tego typu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, więc świetnie wpiszą się w aranżacje loftowe i skandynawskie. Stoły drewniane są najczęściej wykonywane z litego drewna bukowego lub dębowego, odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i ścieraniem. Blat oparty jest na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo, który zabezpieczony jest przed korozją oraz odkształcaniem. Nowoczesne stoły drewniane z pewnością podniosą estetykę otoczenia i sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie ciekawsze wizualnie.