Garnki i patelnie – nowoczesne akcesoria w kuchni

Garnki i patelnie – nowoczesne akcesoria w kuchni

0

Co zrobić, aby codzienne gotowanie było przyjemniejsze i prostsze? Kluczem są nie tylko odpowiednie składniki, ale też garnki i patelnie wykonane z dużą precyzją. Obecnie bez trudu znajdziemy w sklepach wysokiej jakości komplety garnków, które z pewnością poprawią komfort codziennego gotowania.

Garnki, które zaskakują trwałością

Podstawą w kuchni są bez wątpienia trwałe garnki. Obecnie jednymi z najchętniej wybieranych i rekomendowanych są garnki stalowe. Garnki takie odznaczają się ponadczasowym designem, wykorzystaniem przemyślanych rozwiązań oraz materiałami odpornymi na odkształcenia, wysokie temperatury. Nowoczesne komplety garnków ze stali nierdzewnej zaoferuje sklep gerlach.pl. Nowoczesne garnki stalowe to świetne rozwiązanie w domowych kuchniach – w kompletach znaleźć można kilka lub kilkanaście elementów. Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 posiadają w swoich dnach specjalistyczne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Garnki posiadają również profilowane uchwyty i rączki, dzięki którym możliwe jest bezpieczne podnoszenie garnków wypełnionych gorącymi potrawami.

Ulubione potrawy z patelni

Dania z patelni bez wątpienia odznaczają się wyjątkowym smakiem, chrupkością oraz aromatem. Niestety, wielu z nas musi z nich rezygnować ze względu na wysoką kaloryczność. Dzisiaj projektanci patelni i garnków proponują rozwiązania, które pozwolą cieszyć się ulubionym smakiem smażonej ryby czy warzyw, bez konieczności przejmowania się kaloriami. Nowoczesne patelnie ceramiczne czy granitowe to ciekawa propozycja, którą warto wykorzystać we własnej kuchni. Patelnie ceramiczne posiadają liczne powłoki, którymi wyściełane jest dno naczynia. Powłoki sprawiają, że możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie kaloryczności potrawy.