Kiedy warto rozważyć wypożyczenie sprzętu medycznego?

Kiedy warto rozważyć wypożyczenie sprzętu medycznego?

0

Osoby, które wymagają rehabilitacji lub wspomagania procesów życiowych, zazwyczaj same muszą zadbać o zakup odpowiedniego sprzętu. Bardzo szybko w ich głowach rodzi się pytanie: lepiej będzie kupić potrzebne urządzenia czy może wynająć? W końcu jest to dosyć droga inwestycja. Oczywiście obydwie opcje mają swoje plusy i minusy, jednak decydującym czynnikiem będzie tutaj stan chorego. W przypadku pacjentów wymagających spersonalizowanych urządzeń medycznych jedyne rozwiązanie to zakup nowych sprzętów i ich dostosowanie do wymagań i potrzeb chorego.  Innymi czynnikami mającymi wpływ na podjęcie decyzji o zakupie lub wynajmie urządzeń medycznych może być ich cena, długość leczenia, a także stopień niepełnosprawności pacjenta.

Indywidualizacja sprzętu medycznego a zakup lub wynajem

W przypadku chorych cierpiących na dosyć specyficzne i rzadkie dolegliwości zakup sprzętu powinien być skonsultowany z lekarzem, bowiem jedynie nowy sprzęt może zostać odpowiednio spersonalizowany. Są również pacjenci, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z używanego sprzętu medycznego, mimo że są one dezynfekowane przed dalszym wypożyczeniem. Nie bez znaczenia jest tutaj również czas. Jeśli rehabilitacja lub leczenie chorego ma trwać latami, rozsądnym wyjściem będzie zakup nowego sprzętu. Może bowiem okazać się, że z perspektywy dłuższego czasu wynajem może kosztować tyle, co zakup nowego urządzenia. Dodatkowo po zakończeniu leczenia nowy produkt można odsprzedać i w ten sposób odzyskać część wydanych pieniędzy.

 

Poszukując miejsca które świadczy oba rodzaje usług – tj. zakup nowego sprzętu, jak również wypożyczenie używanego, odwiedź Internetowy sklep medyczny PATRONUS, którego bogata oferta sprzętu, ułatwia codzienne poruszanie się lub wykonywanie czynności pielęgnacyjnych – wózki inwalidzkie, skutery rehabilitacyjne, chodziki/balkoniki czy krzesła prysznicowe i toaletowe.

Cena produktu a zakup lub wynajem

W przypadku urządzeń i sprzętów medycznych, których zakup nie stanowi dużej kwoty, warto zastanowić się nad nowym egzemplarzem. Dla przykładu nowe kule do rehabilitacji to koszt ok. 80 – 100 zł. Podobnie sytuacja wygląda z łóżkami rehabilitacyjnymi. Wynajem takich urządzeń nie będzie opłacalny, bowiem do usługi tej należy doliczyć kaucję, przez co zakup nowego produktu będzie korzystniejszy.

W przypadku, gdy urządzenie już nie będzie Ci dalej potrzebne, możesz je sprzedać, zanieść do sklepu medycznego lub oddać na cele charytatywne do jednej z placówek. Miejsca takie bardzo chętnie przyjmą każdą pomoc.

Wypożyczenie sprzętu medycznego

W przypadku, gdy pacjent uzna, że najlepszym rozwiązaniem dla niego  będzie wynajem sprzętu medycznego, powinien najpierw rozeznać się, gdzie może dokonać takiej usługi. W Polsce znajdziemy wiele specjalistycznych placówek medycznych oferujących taką możliwość. Są również sklepy medyczne świadczące usługi wynajmu oraz placówki, które funkcjonują jako wypożyczalnia sprzętu medycznego, gdzie w przystępnej cenie, można nabyć produkty wysokiej jakości, które spowodują zwiększenie samodzielności osób, zmagających się z różnorodnymi trudnościami w codziennym funkcjonowaniu i polepszą ich standard życia.

 

Wynajem sprzętu medycznego to bardzo dobre rozwiązanie krótkookresowe, które idealnie sprawdzi się w przypadku krótkiej rekonwalescencji. Jest to również bardzo dobry pomysł w przypadku dzieci, które bardzo szybko rosną i zmieniają swoje wymiary oraz parametry. Nad wypożyczeniem można również zastanowić się, gdy chcemy na początku wypróbować jakiś sprzęt i dopiero podjąć decyzje o jego zakupie. W ten sposób unikniemy zakupu przysłowiowego „kota w worku”.