OC – obowiązkowe ubezpieczenie motocykla

OC – obowiązkowe ubezpieczenie motocykla

0

Jazda motocyklem daje wiele przyjemności – przekonują właściciele jednośladów. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej maszyn tego typu widać zarówno w miastach, jak i poza nimi. Motocykle traktujemy jako środek transportu odpowiedni do pracy, ale też sposób na niebanalne spędzenie urlopu. Decydując się na motocykl, pamiętajmy jak ważne jest ubezpieczenie motocykla. Jakie opcje warto wybrać?

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla – polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – w tym również motocykli. Ubezpieczenie takie pozwala na ochronę innych użytkowników drogi. W przypadku kolizji czy wypadku, straty finansowane są z polisy OC sprawcy (do pewnego pułapu). Brak ważnego OC sprawia, że wszelkie straty rzeczowe sprawca będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Podobnie jest w sytuacji, kiedy posiada on ważną polisę OC, ale prowadzić pojazd pod wpływem substancji odurzających. Ubezpieczenie motocykla w formie polisy OC nie ma stałej ceny – wysokość składki zależy od wielu czynników, w tym marki i pojemności silnika motocykla, jak i wieku posiadacza czy też uzbieranych przez niego zniżek. Warto pamiętać, że ubezpieczenie motocykla OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej.

Pakiet – wygodne ubezpieczenie motocykla

Z pewnością komfortowym rozwiązaniem dla każdego posiadacza motocykla będzie ubezpieczenie w formie rozbudowanego pakietu. Taki pakiet może składać się z ubezpieczenia OC/AC, które działa zarówno w kraju, jak i za granicą, jak również z assistance. Możliwe jest dowolne rozszerzenie pakietu podstawowego, by dopasować ochronę do własnych potrzeb. Atutem pakietów jest fakt, że mogą być one opłacone w całości lub na raty, a dodatkowo dla posiadaczy motocykli z crashpadami przewidziane są zniżki.