Sprzątanie mieszkań Wrocław – sprawdzone triki

Sprzątanie mieszkań Wrocław – sprawdzone triki

0

Sprzątanie mieszkań Wrocław potrafi przysporzyć zmartwień, zwłaszcza kiedy generalne porządki odkładaliśmy już dłuższy czas, a nasze mieszkanie było cały czas sprzątanie pobieżnie. Na szczęście istnieją sprawdzone triki, które sprawiają, że sprzątanie zajmuje nawet dwa razy mniej czasu, a do tego efekt jest mocno zauważalny i przynosi satysfakcję. Zbliżają się Święta i czeka Cię sprzątanie mieszkań Wrocław? A może z wizytą przyjeżdżają goście lub musisz przygotować mieszkanie dla nowych lokatorów, lub potencjalnych kupców przed sprzedażą nieruchomości? We wszystkich tych przypadkach warto skorzystać z poniższych trików, aby mieszkanie lśniło i pachniało świeżością, a każdy czuł się w nim dobrze.

Bardzo ważna jest kolejność sprzątania

Jednym ze sposobów na efektywne sprzątanie mieszkań Wrocław jest kolejność działań. Sprzątanie zaczynaj od pokoi wszystkich domowników, następnie przejdź przez kuchnię, łazienki, a na końcu zajmij się korytarzem lub przedpokojem. Wszystkie kurze ścieraj, zaczynając od góry, tak żeby nie zrzucać kurzu i brudu na niższe już wysprzątane półki. W myśl zasady sprzątania od góry do dołu na samym końcu umyj wszystkie podłogi. Takie sprzątanie wystarczy na dłużej, a efekt będzie zauważalny. Ważne jest także pozytywne nastawienie i chęci do pracy. Może masz kogoś, kto wspomoże Cię w tym procesie? Razem zawsze raźniej.

Proste wskazówki na sprzątanie mieszkań Wrocław, o których nie wiedziałeś

Nieoceniona w czasie sprzątania jest soda. Jest znana ze swoich właściwości oczyszczających, dzięki czemu możesz użyć ją do dywanów, czy tapicerki krzeseł oraz sofy. Wystarczy rozsypać ją równomiernie, zostawić na chwilę, a następnie odkurzyć. Soda przyda się też do czyszczenia i nabłyszczania łazienki oraz armatury kuchennej. Naturalne, ekologiczne sprzątanie jest najlepsze. Używaj naturalnych detergentów. Sok z cytryny doskonale sprawdzi się na przykład w celu usunięcia kamienia lub też jako odświeżacz. W czasie sprzątania zastanów się, czy wszystkie rzeczy są Ci niezbędne. Postaraj się posegregować, wyrzucić lub oddać część, lub popakować do pudeł. W mieszkaniu zrobi się optycznie więcej miejsca, a Ty będziesz miał mniej do sprzątania i odkurzania następnym razem. Sprawdź koniecznie tę zasadę minimalizmu.

Umilaj sobie sprzątanie mieszkań Wrocław ulubioną przyjemną muzyką. Dzięki temu będziesz miał więcej energii na sprzątanie, a także nie będzie się ono kojarzyło z przykrym obowiązkiem. Warto rozplanować też czas na sprzątanie. Jeśli mamy do posprzątania większą powierzchnię, rozłóżmy sobie pracę na kilka dni i rozpiszmy dokładny plan działania.