Zalety i wady makijażu permanentnego

Zalety i wady makijażu permanentnego

0

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w przypadku kobiet, chcących poprawić pewne niedociągnięcia natury. Najczęściej wybór pada na podkreślenie łuku brwiowego, wykonturowanie ust czy też na zwiększenie objętości brwi. Za jego pomocą możliwe staje się skorygowanie niedoskonałości oraz zaoszczędzenie czasu na codziennym robieniu makijażu. Makijaż permanentny z całą pewnością ma wiele zalet, jednakże warto także zdać sobie sprawę z pewnych wad.

 

Czym jest tak naprawdę makijaż permanentny?

Makijaż permanentny przypomina tatuaż, jednakże z biegiem czasu znika. Pigment wprowadza się do trzech/czterech warstw skóry specjalnym urządzeniem zakończonym igłą. Taki zabieg trwa zwykle około godziny.

Makijaż permanentny jest w gruncie rzeczy prostym zabiegiem kosmetycznym, jednakże bardzo ważne jest to, aby został on wykonany przez doświadczoną kosmetyczkę. Tylko profesjonalnie wykonany będzie ładnie i naturalnie się prezentował. W przeciwnym razie można otrzymać efekt odwrotny do zamierzonego, czyli zamiast poprawić swój wygląd, nasza atrakcyjność wręcz się zmniejszy. Wystarczy trochę przesunąć linię czy też zastosować zbyt intensywny kolor, aby permanentny makijaż wyglądał nienaturalnie i zbyt mocno rzucał się w oczy. Konieczne jest także to, aby sprawdzić, czy dany gabinet posiada odpowiednie atesty i profesjonalne narzędzia.

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Na korzyść makijażu permanentnego z pewnością przemawia trwałość. Jest to zatem duże ułatwienie dla kobiet, gdyż mogą się one cieszyć pięknym make-upem prze kilka lat. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób zapracowanych, uprawiających sporty wodne i mających alergię na składniki zawarte w kosmetykach. Zaletą makijażu permanentnego jest także to, że można za jego pomocą zakamuflować pewne niedoskonałości skóry w postaci blizn, plam czy przebarwień. Dzięki niemu można także uwydatnić swoje usta, zagęści brwi i rzęsy oraz podkreślić linię oczu. Ponadto do makijażu permanentnego stosuje się wyłącznie naturalne składniki i możliwe jest wykonanie korekty makijażu.

Wady makijażu permanentnego

Największą wadą makijażu permanentnego jest z pewnością wysoki koszt zabiegu liczony nawet w tysiącach. Ponadto nie każdy może pozwolić sobie na niego ze względów zdrowotnych – cukrzyca, choroba nowotworowa czy ciąża. Sporym minusem jest także odczuwanie bólu podczas wykonywania zabiegu oraz możliwość pojawienia się skutków ubocznych w postaci opuchnięcia i zaczerwienienia skóry oraz złuszczania się skóry i zanikania makijażu. Trzeba także pamiętać o tym, że makijaż permanentny nie pozostaje na skórze na stałe, a w celu utrzymania kolorytu konieczne jest regularne uzupełnianie go. Ponadto w przypadku źle wykonanego makijażu permanentnego można na długi czas się wręcz oszpecić.

Źródło: http://fachowiec.opole.pl/salon-kosmetyczny.html