Depilacja laserowa bikini – rodzaje i specyfikacja procesu

Depilacja laserowa bikini – rodzaje i specyfikacja procesu

1 views
0

Współczesne kobiety coraz częściej są świadome zalet, jakie niesie za sobą zabieg usuwania włosków z miejsc intymnych. Chodzi tu o aspekt estetyczny, ale również o ułatwione kwestie higieny.

Jak może wyglądać depilacja laserowa bikini?

Poddając się takiemu zabiegowi rozważyć można dwa jego warianty. Są one uzależnione od tego, jaki obszar chce się nim objąć. Może to być usuwanie włosków do linii bikini albo tzw. głęboka depilacja, czyli całkowitego usunięcia owłosienia z miejsc intymnych.

Co ważne, depilacja głęboka jest możliwa w dwóch wariantach: brazylijskim albo hollywoodzkim. Depilacja brazylijska to usunięcie większości włosków ze strefy intymnej i pozostawienie jedynie cieniutkiego ich paseczka. Natomiast depilacja hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu włosków, czyli uzyskaniu gładkiej sfery intymnej.

Proces depilacji

Zabieg depilacji laserowej bikini pozwala nam w trwały i prosty sposób pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia. Przyczynia się to niewątpliwie do większego komfortu w codziennym funkcjonowaniu, większej estetyki, a przede wszystkim do zwiększonego stopnia higieny miejsc intymnych.

Jednakże, aby efekt był zadowalający, najważniejsza jest systematyczność w poddawaniu się kolejnym seriom. Najlepszy efekt uzyskać możne po około. 4-5 seriach, powtarzanych w ściśle określonych odstępach czasu. Odstępy między takimi zabiegami ustala kosmetolog (biorąc pod uwagę predyspozycje oraz uwarunkowania pacjenta). Najczęściej odbywa się to między 5 a 10 tygodniami.

O czym należy wiedzieć przygotować do depilacji bikini głębokiego?

Na początku należy oczywiście zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych. Depilacji laserowej ie można wykonywać w czasie trwania infekcji: zarówno bakteryjnych, wirusowych, jak i grzybiczych. Są one zakazane także u kobiet w ciąży. Głównie dlatego, że nie został zbadany dokładny wpływ oddziaływania lasera na płód ani na organizm ciężarnej. Co ciekawe, depilacja laserowa bikini możne się odbyć w czasie miesiączki – jeśli tylko nie będzie to sprawiało kobiecie dodatkowego dyskomfortu. Jeśli jednak cierpi się na bardzo bolesne lub obfite miesiączki, lepiej zdecydować się na wykonanie zabiegu w innym terminie.

Ważny jest również wybór odpowiedniego salonu specjalistycznego, a potem stosowanie się do wszystkich zaleceń kosmetologa, który będzie przeprowadzał zabieg depilacji laserowej. Będzie to stanowić gwarancję idealnego efektu, którym będzie można się cieszyć przez długie lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med