Jak montuje się drzwi przemysłowe?

Jak montuje się drzwi przemysłowe?

0

W zakładach produkcyjnych albo innych firmach, w których przechowuje się drogi towar, należy zastosować odpowiednie elementy budowlane. Są nimi drzwi przemysłowe, znane też pod nazwą drzwi techniczne. W niniejszym tekście wyjaśnimy ogólnie, jak trzeba takie konstrukcje zamontować, aby spełniły swoje zadanie ochronne.

Do czego służą drzwi techniczne?

Zanim przejdziemy do głównej części, najpierw warto przedstawić funkcje, jakie spełniają tego rodzaju drzwi. Przede wszystkim chronią znajdujące się wewnątrz towary i inne dobra materialne przed włamywaczami (trudni je wyważyć, bo cechują się solidnymi zawiasami). Co więcej, stanowią też świetne zabezpieczenie przed ogniem.

Właściwości przeciwpożarowe to jedno, ale dochodzi jeszcze pewna, ważna funkcja. Dzięki specjalnej uszczelce i styropianowi możliwa jest bowiem długoletnia eksploatacja. Wysoka temperatura ani wiatr oraz wilgoć nie zaszkodzą produktom znajdującym się w środku.

Montaż drzwi przemysłowych

Chcąc, aby drzwi przemysłowe otwierały się i zamykały bez żadnych przeszkód, należy pamiętać o pewnych kwestiach. Nie chodzi przecież tylko o to, aby pasowały one do otoczenia, ale również o to, aby w stu procentach spełniały one swoje zadanie ochronne.

Jak zatem samodzielnie przystąpić do czynności, którą jest montaż? Na początek trzeba przygotować niezbędne narzędzia. Lista jest długa. Nie może zabraknąć m.in.: śrubokręta, noża, poziomicy, kątownika, młotka, odpowiednich wkrętów, wiertarki, pianki, taśmy malarskiej, a nawet pistoletu do silikonu. Zaleca się korzystanie z dołączonej instrukcji.

Oczywiście pierwszym zadaniem jest przygotowanie otworu drzwiowego o konkretnej szerokości (na podstawie wcześniejszych pomiarów). Następnie, gdy już owa wnęka będzie wyczyszczona oraz wygładzona, należy zająć się montażem ościeżnicy metalowej. Na koniec pozostaje sprawdzenie działania zamków i rygli, a także przeprowadzenie drobniejszych prac wykończeniowych (tu przyda się wspomniana pianka montażowa oraz inne elementy).

Podsumowanie

Pamiętajmy, że drzwi przemysłowe są solidne i spełniają wszystkie swoje funkcje. Jednak, jeśli ich montaż nie przebiegnie w prawidłowy sposób, to nie będzie mowy o doskonałej ochronie. Właśnie dlatego należy być precyzyjnym i dokładnym w trakcie wstawiania drzwi technicznych. Ostatecznie, chcąc uniknąć ryzyka związanego z uszkodzeniem całej konstrukcji, warto skorzystać z pomocy doświadczonego fachowca.