Kosmetyki dla dzieci – z filtrem chemicznym czy naturalnym

Kosmetyki dla dzieci – z filtrem chemicznym czy naturalnym

8 views
0

Skóra dziecka jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, dlatego to właśnie dzieci są najczęściej podatne na oparzenia słoneczne. Oczywiście dermatolodzy zalecają, aby dzieci w środku dnia, czyli pomiędzy godziną 12:00 a 15:00, zwłaszcza w bardzo słoneczne dni, nie korzystały z kąpieli słonecznych, a ich skóra była odpowiednio zabezpieczona także przy nieco większym zachmurzeniu. Pomocne bywają kosmetyki do opalania, zwłaszcza te, które wyprodukowano z myślą o delikatnej skórze dziecka.

Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki na lato mogą mieć bardzo różną postać. Najczęściej są to kosmetyki w postaci balsamów lub kremów, coraz częściej ze względu na wygodę aplikowania takie kosmetyki są oferowane jako kosmetyki w sprayu. W Aptece Cefarm24.pl możesz sie zaopatrzyć w odpowiednie kosmetyki dla dzieci przed wyjazdem na wakacje. Balsam do opalania dla dziecka powinien mieć filtr SPF 30, natomiast filtry SPF 50, które są często stosowane u dzieci, mogą upośledzić produkcję witaminy D przez organizm, dlatego przy tak wysokim zabezpieczeniu może się okazać, że konieczna jest dodatkowa suplementacja tej witaminy. Kosmetyki na lato powinny chronić zarówno od działania filtrów UVB (gwarantują to wskaźniki SPF) oraz UVA (za ochronę przed tym promieniowaniem odpowiadają filtry PPD).

Filtry naturalne czy chemiczne

Przed promieniowaniem słonecznym zabezpieczają zarówno filtry chemiczne, jak i naturalne, zwane również filtrami fizycznymi. Filtry fizyczne pozostawiają na skórze charakterystyczną białą poświatę. Takie filtry działają jak bariera na skórze. Z kolei filtry chemiczne to filtry, które wnikają do głębszych warstw naskórka, co z kolei zwiększa poziom zabezpieczenia przed promieniami. Jednak bardzo często w składzie kosmetyków do opalania pojawiają się filtry mieszane, oparte na doborze filtrów fizycznych i chemicznych jednocześnie. Przy wyborze kosmetyków dla dzieci należy zadbać o wysokość zabezpieczenia, czyli o wskaźnik SPF, warto zwrócić uwagę na to, czy krem lub balsam są wodoodporne. Najważniejszym jednak czynnikiem jest czynnik wiekowy – kosmetyki dla młodszych dzieci powinny posiadać wyższe filtry, a zapewniana przez nie ochrona powinna być bardziej wszechstronna.

Kosmetyki do opalania powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł oraz powinny być wyprodukowane przez znane marki. Apteka czy drogeria zadbają o odpowiedni sposób przechowywania kosmetyków, aby nie utraciły swoich właściwości. Z kolei zakup produktu na bazarze czy pochodzącego od nieznanego producenta może się skończyć niepotrzebnym poparzeniem skóry oraz innymi trudnymi do wyleczenia problemami skórnymi.