Parasol ogrodowy o licznych punktach regulacji

Parasol ogrodowy o licznych punktach regulacji

0

 

Szukając sposobów na zaaranżowanie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej warto wybrać nie tylko wygodne meble ogrodowe, ale też parasol ogrodowy. Ochrona przed słońcem i zapewnienie sobie cienia jest kluczowe podczas relaksu blisko natury. Warto wybrać parasol ogrodowy, który spełni nasze oczekiwania i wpisze się w obowiązujące trendy!

Parasol ogrodowy – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Współcześnie parasole ogrodowe zasadniczo różnią się od produktów dostępnych na polskim rynku jeszcze dekadę temu. Dzisiaj producenci stawiają nie tylko na innowacje, ale również wyjątkowy design. Nowoczesny parasol ogrodowy zaprojektowany jest w taki sposób, aby jego codzienne użytkowanie nie sprawiało żadnych problemów. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów parasol taki oprze się zmiennym warunkom atmosferycznym.

Jak zaprojektowany jest parasol ogrodowy? Nowoczesne parasole posiadają stelaż wykonany z aluminium – tworzywo to jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, a niska waga wpływa na finalną wagę produktu. Osadzenie parasola na ruchomej stopie pozwoliło na rotowanie konstrukcji wokół jej osi – to jeden z wielu punktów regulacji. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że tkanina nie wchłania brudu, wilgoci, jest odporna na płowienie. Zastosowanie sprężyn naciągowych sprawia, że tkanina jest w odpowiedniej pozycji, nawet w czasie silniejszego wiatru. Czasza parasola nie nagrzewa się – w jej cieniu panuje chłód.

Jak chronić parasol ogrodowy w czasie jesieni?

Aby nasz parasol ogrodowy na długo zachował doskonały wygląd warto w czasie jesieni i zimy chronić go za pomocą pokrowca ogrodowego. Pokrowiec wykonany jest z tkaniny technicznej o gęstym splocie, przez co nie przepuszcza brudu, hamuje kondensację wilgoci na powierzchni parasola.