Trust Stamp, czyli Pieczęć Zaufania

Trust Stamp, czyli Pieczęć Zaufania

0

Dużo mówi się o tym, aby nie ufać osobom po drugiej stronie komputera, jeżeli nie ma się pewności co do tego, kto tam tak naprawdę zasiada. Nie tylko mowa tutaj o zawieraniu potencjalnych znajomości towarzyskich. Temat jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o prowadzenie działań gospodarczych. 

Bezpieczne poruszanie się po świecie wirtualnym

To właśnie dlatego powstało Trust Stamp. Po polsku – Pieczęć Zaufania. Produkt, który został opracowany przez specjalistów z firmy 10Clouds. Z czym ma się tak naprawdę do czynienia? Jest to aplikacja, która łączy w sobie elementy prywatności, cyberbezpieczeństwa, jak również sztucznej inteligencji. Co jest jednak ważne, to fakt, że całość musi zostać zawsze dopasowana w sposób indywidualny dla każdej firmy, jeżeli ma zapewnić maksimum funkcjonalności. 

W jakich obszarach może działać Trust Stamp?

Maksymalny poziom bezpieczeństwa – oto główna funkcjonalność Trust Stamp Case Study. Aby tak się jednak mogło stać, trzeba zwrócić uwagę na takie obszary działania jak:

  • maksimum ograniczenia ryzyka – każda osoba znajdująca się w gronie uprawnionych użytkowników może być pewna tego, że jej dane na pewno nie przedostaną się dalej. Wszystkie dane, na bieżąco znajdują się pod ścisłą kontrolą. Tym bardziej że udostępnienie danych, może spowodować ogromne szkody – chociażby, jeżeli chodzi o wizerunek marki.
  • indywidualna tożsamość – Pieczęć Zaufania pozwala na stworzenie indywidualnej tożsamości, która posiada również cechy charakterystyczne. Mowa tutaj dokładnie o możliwościach, jakie zapewnia działanie biometryczne. Warto również zaznaczyć, że wszystkie te dane, łącznie z cechami charakterystycznymi, są bezpiecznie przechowywane.
  • integralność systemowa – dla każdej z obu stron. Zarówno, jeśli mowa jest o organizacji, jak również o osobie fizycznej. Bez problemu będzie można korzystać z usług publicznych. 

Korzyści płynące z wykorzystania Trust Stamp

To fakt, że wadą zastosowania Trust Stamp, są koszta. Firma 10Clouds na pewno nie będzie działać za darmo. Trzeba jednak wiedzieć, że jest więcej zalet, które są w stanie nakłonić do podjęcia takiej inwestycji. Mówiąc o zaletach, należy wspomnieć o:

  • możliwościach rozwoju, które zapewniają innowacyjne badania. 
  • rozwiązaniach, jakie zawsze można dopasować do potrzeb danego użytkownika,
  • możliwości osiągnięcia globalnego zasięgu w działaniu,
  • skoncentrowanej integracji.

To właśnie te zalety sprawiają, że coraz większa ilość przedsiębiorców jest w stanie dokonać tak poważnej inwestycji w produkt o nazwie Trust Stamp.